ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

Redukcja tkanki tłuszczowej

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

HOME / ZABIEGI / REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Redukcja tkanki tłuszczowej może być niesamowicie trudnym procesem, a dieta i wysiłek fizyczny nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. Jest jednak doskonały sposób, by rozwiązać ten problem w dużo łatwiejszy sposób, a jest nim zabieg Aqualyx, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie.

Czym jest Aqualyx?

Jest to specjalny preparat, który wstrzykiwany jest w miejsce, które zostało zakwalifikowane przez lekarza do wykonania zabiegu. Powoduje on rozbicie komórek tłuszczowych, które zostają wydalone z organizmu wraz z moczem, dzięki czemu efekty widoczne są już po kilku tygodniach! W składzie samego preparatu znajduje się również substancja znieczulająca, dzięki której zabieg jest dla pacjenta zupełnie bezbolesny. Za pomocą Aqualyx można redukować tkankę tłuszczową na całym ciele, bez obaw, że wpłynie to negatywnie na komfort naszego codziennego życia.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Z zabiegu nie mogą korzystać zarówno kobiety w ciąży, jak i karmiące obecnie piersią, problemem są również choroby mające wpływ na krzepnięcie krwi, choroby nerek, tarczycy i wątroby. Pacjenci cierpiący z powodu cukrzycy, również nie mogą zostać zakwalifikowani do zabiegu Aqualyx.
Jeśli jednak pacjent nie posiada żadnego wyżej wymienionego problemu, Aqualyx jest w pełni bezpiecznym zabiegiem.
Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu za pomocą elastycznych cienkich igieł tzw. lipojetów enzymów rozpuszczających tkankę tłuszczową. Następuje rozpuszczanie tkanki tłuszczowej przez pękanie jej komórek. Produkty rozpadu są metabolizowane w wątrobie, a następnie usuwane z organizmu. Zabieg w rękach doświadczonego lekarza jest bezpieczny, Ryzyko powikłań jest niewielkie.

WSKAZANIA

➤ Podwójny podbródek
➤ Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu i okolicy lędźwiowej
➤ Nadmiar tkanki tłuszczowej okolicy ramion, ud, kolan, bioder i pośladków
➤ Tłuszczaki w tkance podskórnej

PRZECIWSKAZANIA

➤ Ciąża i karmienie piersią
➤ Miesiączka
➤ Cukrzyca
➤ Choroby nowotworowe
➤ Choroby związane z zaburzeniami krzepliwości krwi
➤ Stany zapalne w okolicy zabiegu
➤ Infekcje ogólne
➤ Niewydolność i inne choroby wątroby i nerek
➤ Niektóre choroby neurologiczne.