ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

Toksyna botulinowa

TOKSYNA BOTULINOWA

HOME / ZABIEGITOKSYNA BOTULINOWA

TOKSYNA BOTULINOWA

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, to w terminologii potocznej i popularnej botoks. Wykorzystywany jest on w większości przypadków, do zatrzymania się procesów starzenia i pozbycia się powstałych już zmarszczek mimicznych oraz nadmiernej potliwości. Toksyna botulinowa, wykorzystywana jest również w przypadku korekcji ust, nosa, okolic oczu, policzków, a nawet uszu. Zabieg nie wpływa na mimikę twarzy, ponieważ oddziałuje jedynie na punkty, w które został zaaplikowany, a pacjent może cieszyć się doskonałym wyglądem.

Leczenie potliwości!

Leczenie nadmiernej potliwości środkami oralnymi, nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty, lub przychodzą one po wielu miesiącach kuracji. Wykorzystanie toksyny botulinowej, powoduje podrażnienie i porażenie gruczołów nerwowych,
co skutkuje finalnie zahamowaniem wydzielania potu.
Efekt widoczny jest zaledwie po kilku dniach od zabiegu i utrzymuje się nawet przez okres 8 miesięcy, a w takich miejscach jak podeszwy stóp i wewnętrzna strona dłoni, będzie widoczny przez rok!

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga on hospitalizacji, więc pacjent zaraz po jego wykonaniu może wrócić do domu. Polega on jedynie na wykonaniu kilku płytkich zastrzyków, więc ból również nie będzie problematyczną kwestią, a sam zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut. Pełny efekt korekcji z wykorzystaniem toksyny botulinowej, widoczny jest w okresie od 7 do 14 dni.

Toksyna botulinowa zwana potocznie Botoxem to ciągle substancja nierozłącznie związana z medycyną estetyczną. Zabiegi z jej użyciem to ciągle jedne z najpopularniejszych procedur wykonywanych w gabinetach zajmujących się estetyką. Preparat hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, dzięki czemu redukuje zmarszczki mimiczne, wygładza delikatne zmarszczki na twarzy, co jest skutkiem relaksacji mięśni. Stosowana jest także w leczeniu nadpotliwości. Jest bezpieczna, przewidywalna i bardzo skuteczna. Efekty zabiegów są czasowe, przemijające i w pełni odwracalne.

Przewodnictwo nerwowo – mięśniowe powraca po kilku miesiącach, efekty utrzymują się kilka miesięcy, przeciętnie od 6 miesięcy do roku. U niektórych osób krócej, około trzech miesięcy, a u pojedynczych pacjentów nie działa wcale.

Toksyna botulinowa daje możliwość czasowego odwrócenia i zmniejszenia oznak starzenia, nadaje twarzy odprężony wygląd i eliminuje wrażenie srogiej, czy złej twarzy.

Spłyca bruzdy i zmarszczki mimiczne na czole, wokół oczu, ust, zmniejsza opadanie ust, czy cechy bruksizmu, charakteryzujące się zgrzytaniem zębów i ich ścieraniem.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsca i na odpowiednią głębokość, w dokładnie odmierzonych dawkach zwanych jednostkami. Wstrzyknięcia wykonywane są śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo w zależności od okolicy i celu zabiegu. Precyzja, a przede wszystkim wiedza anatomiczna i umiejętności są tu niezbędne i grają rolę pierwszoplanową.

Ponieważ toksyna botulinowa to lek, zabieg powinien być wykonywany przez lekarza i to doświadczonego z użyciem preparatu wysokiej jakości. Tylko wtedy zapewniony jest oczekiwany efekt, dobranie odpowiedniej dawki preparatu. Ryzyko powikłań jest minimalne.

Profesjonalizm lekarza daje odczuć pacjentowi spokój i bezpieczeństwo, czyli komfort.

WSKAZANIA

➤ Zabieg profilaktyczny po 30 roku życia a nawet wcześniej
➤ Zmarszczki mimiczne
➤ Nadpotliwość
➤ Uśmiech z odsłonięciem dziąseł
➤ Opadanie kącików ust
➤ Zgrzytanie zębami i ich ścieranie
➤ Nierówna skóra na bródce
  

PRZECIWSKAZANIA

➤ Ciąża i karmienie
➤ Brak reakcji na toksynę botulinową
➤ Zmiany skórne w miejscu wstrzyknięcia
➤ Okres krótszy niż 3 miesiące po ostatniej botoksoterapii
➤ Uczulenia na botulinę
(niezmiernie rzadkie)
➤ Choroby autoimmunologiczne w trakcie zaostrzenia
➤ Infekcje

ZALETY

➤ Redukcja zmarszczek na długi okres czasu
➤ Bezpieczeństwo zabiegu
➤ Znany i przewidywalny preparat
➤ Poznane niekorzystne działania
➤ Duża popularność zabiegu i doświadczenie w jego wykonywaniu
➤ Możliwość osiągnięcia naturalnych efektów